Oznanila Župnija Preddvor

NEDELJA / 20. navadna / — 14.8.2022

ZAHVALA:                                                                   

 • vsem, ki ste počistili cerkev,
 • Marjeti in možu za menjavo oltarnih prtov.

Bog povrni!

 

 

TA TEDEN – od 14. do 21. avgusta 2022

 • V času počitnic in dopustov so uradne ure po svetih mašah.
 • Naprej zbiramo prijave z vplačilom za romanje v Prekmurje.
 • V zvoniku na Beli so se v torek začela obnovitvena in pripravljalna dela za nov sistem zvonjenja in obnovo zvonov. Odstranil se je star sistem zvonjenja, nosilci in jarmi zvonov. Z dvigalom se je iz zvonika spustil veliki zvon, ki je viden ob steni, mali bronast se je odpeljal na peskanje in delno popravilo, srednji – proti toči pa je ostal v zvoniku. V torek se bodo začela prva pripravljalna dela (priprava lin za lesene nosilce. Sovaščani podružnice Bele naprošeni, da delo podprete z molitvijo v čast sv. Egidiju.
 • Na zvoniku v Kokri se je v minulem tednu po odstranitvi celotne dotrajane macesnove lesene konstrukcije iz časa postavitve cerkve namestilo novo ogrodje. Mojstri so začeli že pribijati tudi deske. Predvidevamo, da bo delo z lesom v dobršni meri končano še v prihajajočem tednu. Potem se bo začela polagati bakrena kritina. Vaščani Kokre naprošeni, da delo podprete z molitvijo v čast sv. Kokrški Mariji.

nedelja (14. avgust), 20. navadna

 • Svete maše po spremenjenem redu.
 • Ob 10.00 sveta maša pri Lovrencu nad Bašljem za sosesko sv. Lovrenca in darovanjem za potrebe tamkajšnje cerkve.

ponedeljek, Marijino vnebovzetje, zapovedan praznik

 • Svete maše po nedeljskem urniku: v Preddvoru ob 7.00 in 10.00, v Kokri ob 8.30.

torek

 • Po jutranji sveti maši začetek obnovitvenih del v župnijski cerkvi; prenova ogrevanja z vgradnjo talnega sistema pod klopmi v cerkveni ladji. Ponovno bomo namestili klečalnike. Dela bodo potekala ločeno najprej na eni nato na drugi polovici, da nam bo cerkev nemoteno služila za bogoslužje. Tudi za uspešno opravilo teh del se priporočam za molitev v čast sv. Petru, hvala!

sobota

 • Ob 8.00 za urejenost cerkve in župnišča poskrbijo Mače.
 • Ob 10.00 na vrhu Storžiča vsakoletna maša za žive in rajne planince.
 • Ob 19.00 nedeljska sveta maša v Preddvoru.

nedelja (21. avgust), 21. navadna

 • Svete maše po običajnem redu.
 • Pri nedeljskih svetih mašah v Preddvoru mesečni ofer za prenovo ogrevanja.

 

Dodatno oznanjena sveta maša:

v ponedeljek, 15. avgusta ob 10.00 za: +Toneta Robleka, 7. dan