Oznanila Župnija Preddvor

NEDELJA / 21. navadna / — 21.8.2022

ZAHVALA:                                                                   

 • vsem iz Mač in drugim prostovoljcem, ki ste počistili cerkev;
 • vsem darovalcem pri mesečnem ofru za obnovo ogrevanja.

Bog povrni!

 

 

TA TEDEN – od 21. do 28. avgusta 2022

 • Uradne ure so po svetih mašah.
 • Zbiramo prijave za romanje v Prekmurje.
 • Gospodarske novice. V zvoniku na Beli so se v minulem tednu opravila prva pripravljalna dela: betonska priprava lin in namestitev lesenih nosilcev za zvonove. Dobili smo potrditev, da bo ulivanje novih zvonov v sredo, 24. avgusta. Povabljeni zlasti sovaščani podružnice Bela, da to opravilo spremljate z molitvijo v čast sv. Egidiju.
 • Na zvoniku v Kokri se je v minulem tednu končala postavitev lesene konstrukcije, celotno delo z lesom je končano (tesarska dela). V ponedeljek bo krovec klepar začel polagati bakreno kritino. Naj tudi to delo spremlja molitev sovaščanov v čast sv. Kokrški Mariji.
 • V župnijski cerkvi se je na moški strani odmaknilo klopi, odstranil lesen pod, namestila se je izolacija in razvod cevi. Na to se je zalilo z estrihom, keramičar pa je v soboto že polagal keramiko. Delo bo končal v ponedeljek. Sredi tedna bodo šle klopi nazaj na svoje staro mesto, kasneje bomo dodali klečalnike. Že v ponedeljek se bo začel enak postopek na ženski strani cerkve. Upajmo, da z deli končamo kot je bilo predvideno – do naslednje nedelje. Po predračunu so dela ocenjena na ca. 25.000,00 eur. Zbranih imamo 4.616,33 eur. Hvala darovalcem! Hvala vam pa tudi za potrpežljivost in molitve za blagoslov omenjenih del.

nedelja (21. avgust), 21. navadna

 • Svete maše po običajnem redu.
 • Pri nedeljskih svetih mašah v Preddvoru mesečni ofer za prenovo ogrevanja.

sreda

 • Svete maše ob 19.00 bo v Preddvoru.

sobota

 • Po končanih delih za urejenost cerkve poskrbi Bašelj in prostovoljci lepo vabljeni.
 • Ob 19.00 nedeljska sveta maša v Preddvoru.

nedelja (28. avgust), 22. navadna

 • Svete maše po spremenjenem redu.
 • Ob 10.00 sveta maša na Bregu za sosesko sv. Lenarta in darovanjem za potrebe Lenartove cerkve.