Oznanila Župnija Preddvor

NEDELJA / 19. navadna / — 13.8.2023

ZAHVALA:

 vsem iz Bel in Hraš, ki ste počistili cerkev in župnišče.

Bog povrni!

TA TEDEN – od 13. do 20. avgusta 2023

 Uradne ure so po svetih mašah.

nedelja (13. avgust), 19. navadna

 Svete maše po spremenjenem redu.

 Ob 10.00 sveta maša pri sv. Lovrencu nad Bašljem, žegnanje. Med sveto mašo ofer za potrebe tamkajšnje cerkve.

ponedeljek

 Pol ure pred večerno sveto mašo, ob 18.30, molitev pred Najsvetejšim za prizadete v poplavah, vabljeni.

torek, Marijino vnebovzetje, zapovedan praznik

 Svete maše po nedeljskem urniku. Med svetimi mašami posvetitev Mariji Vnebovzeti.

 Ob 20.00 vabljeni na dobrodelni koncert v pomoč orglarski delavnici Močnik, ki bo v Marijini cerkvi v Velesovem. Po svojih odličnih izdelkih je zelo znana tudi v tujini. Med nedavnimi poplavami je voda zalila proizvodne prostore delavnice in za sabo pustila razdejanje. Škoda je nepredstavljiva. S prostovoljnimi prispevki zbranimi na koncertu bi prispevali svoj drobec k fizični obnovi delavnice, predvsem pa izrazili solidarnost in podporo za ponovno vzpostavitev delovanja delavnice in ohranjanja znanja, ki je naša skupna kulturna dediščina. Dobro je naglasiti, da je z omenjeno delavnico naša župnija v stiku za izdelavo novih orgel. Vabljeni na koncert.

sobota

 Ob 8.00 za urejenost cerkve in župnišča poskrbi Bašelj.

 Ob 10.00 vsakoletna sveta maša na vrhu Storžiča za žive in pokojne planince. Vabljeni.

 Ob 19.00 nedeljska sveta maša v Preddvoru.

nedelja (20. avgust), 20. navadna

 Svete maše po običajnem redu.

 Pri vseh nedeljskih svetih mašah, v Preddvoru in Kokri, bo ofer za prizadete v nedavnih poplavah. Hvaležen sem vam, da radi namenjate svoje darove pri ofrih, ko zbiramo za različne namene, tudi za že oznanjenega za orgle. Vendar bo ta – za prizadete v poplavah – najpomembnejši, saj nas Jezus uči, da je ljubezen do ubogih največja med vsem zapovedmi. Vabim k solidarnosti tudi iz naslova hvaležnosti, da smo bili obvarovani hudega.

Zadaj: položnice Slovenske Karitas za prizadete v poplavah za vse, ki želite tudi posebej darovati svoj dar.