Oznanila

IZREDNA OZNANILA  ŠT. 1 —   18. 10. 2020

 • V mesecu oktobru posebej vabljeni, da molimo rožni venec.
 • V nedeljo, 11. oktobra, smo pri svetih mašah za plačilo obnove zvonov darovali 2.010,28 eur. Darovalcem iskren Bog povrni!
 • Dodatno oznanjena sveta maša:

     v četrtek, 22. oktobra ob 19.00 za  + Štefana Čuliga, 7. dan

Navodila slovenskih škofov v času epidemije COVID-19

stopila v veljavo v petek, 16. oktobra 2020

 • Po izrecnem navodilu slovenskih škofov so do preklica odpovedane vse svete maše s prisotnostjo vernikov, ljudske pobožnosti, drugi dogodki v župniji kakor tudi vsa srečanja in zbiranja (verouk, pevske vaje, …).
 • Duhovnik v župniji daruje svete maše po prejetih namenih izključno zasebno, brez prisotnosti vernikov. Maše bom daroval ob istem času, kot ste jih namenili in so oznanjene, vse v župnijski cerkvi. Običajno zvonjenje pred sveto mašo sprejmite za povabilo, da se v duhu pridružite pri darovanju najsvetejše daritve oziroma za spremljanje svete maše preko radia, televizije.
 • Škofje vabijo, da odsotnost od svetega bogoslužja verniki nadomestite z molitvijo, postom, dobrimi deli, prebiranjem Božje besede, spremljanjem svete maše preko Radia Ognjišče (vsak dan od ponedeljka do sobote ob 19.00, ob nedeljah ob 10.00), Radia Slovenija, po TV (TV Exodus, TV Slovenija). Sproti spremljajmo obvestila, kdaj in preko katerega medija bo kakšen prenos.
 • V župnijski cerkvi lahko prejmete sveto obhajilo in blagoslov v času po svetih mašah. V tednu pred nami: v nedeljo od 11.00 do 12.00, čez teden v času popoldanskih svetih maš od 19.30 do 20.00, v torek zjutraj ob 7.30. Verniki lahko darujete za potrebe Cerkve in prejmete oznanila in druge publikacije (na današnjo misijonsko nedeljo za misijone v nastavljen pehar in vzamete misijonski koledarček).

Način: prihajate v vrsti z upoštevanjem razdalje dveh metrov do prezbiterija, prejmete sveto obhajilo in blagoslov. Pred prejemom obhajila sami zmolite kesanje in Očenaš.

Udeležba je dovoljena samo zdravim vernikom.

 • Vsak, ki vstopi v cerkev, je sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo, kot velja v drugih javnih ustanovah.
 • Ob vstopu v cerkev si mora vsak razkužiti roke, nadeti zaščitno masko in ohranjati dva metra medsebojne razdalje (to ne velja za člane iste družine oziroma gospodinjstva).
 • Cerkev zapuščajte skozi levi stranski izhod.
 • Čas namenjen prejemu svetega obhajila lahko izkoristimo tudi za osebno molitev. Naenkrat je lahko v cerkvi do deset vernikov.
 • Spoved lahko prejmete v spovednici po času, ki je namenjen za obhajanje in osebno molitev.
 • Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.
 • Krsti, poroke in druge župnijske slovesnosti so preložene na čas, ko se bo epidemiološko stanje izboljšalo oziroma ko bo preklican vladni odlok.
 • Cerkveni pogreb se opravi z upoštevanjem državnih navodil.
 • Verouka do praznika vseh svetih ni (1. november). Prvi teden bi sicer opravili sveto spoved, drugi teden bodo počitnice. Če bo stanje še vedno neugodno, boste pravi čas, pred 1. novembrom, seznanjeni, na kakšen način bo verouk potekal na daljavo.
 • Na praznik vseh svetih, 1. novembra, in spomina na verne rajne, 2. novembra, letos na pokopališčih in v cerkvah niso dovoljena bogoslužja ali blagoslovi z udeležbo vernikov. Prav tako ni dovoljena organizirana molitev vernikov. Duhovnik bom sam blagoslovil pokopališče pri križu, vas pa vabim, da v domačem krogu molite za rajne, če je mogoče rožni venec.
 • Obiski bolnikov za prvi petek ali v hudi nevarnosti so dovoljeni. Duhovnik, tako kot je bilo do sedaj, med obiskom bolnika nosi masko in si razkuži roke pred obiskom in po njem.
 • Sprejeti ukrepi veljajo do preklica. Če bo prišlo do poslabšanja zdravstvenega stanja in zaostrovanja državnih navodil, bo vsak škof ordinarij za svojo škofijo sprejel dodatne omejitve na področju verskega oziroma bogoslužnega življenja župnij.
 • Naši škofje vabijo vse vernike, da okrepimo molitev za zdravje in blagoslov našega naroda.
 • Župnijska pisarna ostaja odprta po predhodni najavi preko telefona oziroma e-pošte.
 • Navodila so stopila v veljavo v petek, 16. oktobra 2020.
 • Z odgovornim ravnanjem, z upoštevanjem naštetih ukrepov in z molitvijo, pomagajmo pri preprečevanju širjenja virusnih okužb. Lepo vas pozdravljam in želim vse dobro.
 • Sveti Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas!